Psk. İclal Gözcü – Psikoloji

Lise eğitimini Vefa Lisesi’nde aldı. Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesin’de tamamladıktan sonra İngiltere’de eğitimine devam etti. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi devam etmektedir.

Eğitimi sırasında, Bjk Koleji Anaokulları, Npistanbul Nöropsikiyatri Hastanesi (Memory Centre-Çocuk Ergen Psikopatolojisi Kliniği), Kadın Aile Sağlığı Merkezi, Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği, Özel İstek Okulları gibi çeşitli kurumlarda gözleme ve kliniğe dayalı çalışmalarda bulundu.

“Panik Atak ve Tedavisi”, “Yakın İlişkiler, Sorunları ve Cinsellik”, “Çocuklarda Uygulanan Yönlendirilmemiş Oyun Terapileri” ve Byron E. Norton-Carol C. Norton tarafından “Deneyimsel Oyun Terapileri” eğitimlerini tamamladı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir süre İngiltere’de yaşayan Gözcü, Bournemouth Child&Family Mental Health Services ‘ de stajyer olarak görev aldı. Burada Aile Danışmanlığı Uzmanlığında kültürlerarası farklılıkları gözlemleme olanağı buldu. Prof. Dr. Nancy Andreasen tarafından verilen “Neuroimaging, Creativity and Mental Illnes : What are the relationships?” konulu eğitime katıldı.

2012 Kasım ayından bu yana REEM Nöropskiyatri Kliniği 1. Levent şubesinde Uzman Psikolog olarak psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

2013 yılında kurulan Panik Yok Derneği’nin danışma kurulunda yer almaktadır.

2013 yilinda başladığı Rorschach Ve Projektif Testler Derneği- Prof Dr. Tevfike İkiz tarafından verilen Rorschach Test eğitimine devam etmektedir.

Prof. Dr. Hakan Türkçapar ile Bilişsel Davranışcı Terapi eğitimini tamamladı, süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

Davranış Bilimleri Ensitütüsü bünyesinde, EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Terapi eğitimini tamamlamistir. Aktif olarak süpervizyon almaktadır.

Yer aldığı projeler: Group Florence Nightingale bünyesinde “ İstanbul’da Üniversite Okuyan 18-25 Yaş Arası Öğrencilerin Atılganlık Düzeyleri” konulu araştırmasında Psk. Tuğba Gök ile tamamladı. Ergenlere ve yetişkinlere yönelik atılganlık çalışmalarına devam etmektedir.

Çocuklarda ve yetişkinlerde Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite ve İmpulsivite konusunda akademik araştırmaları devam etmektedir.

Reem Nöropsikiyatri Klinikleri, Dr. Mehmet Yavuz ile birlikte yürüttüğü “Alzhemier Tipi demans hastalari üzerinde yapılan Transkrenial Manyetik Stimülasyon tedavisi öncesi ve sonrası” konulu araştırma 2014 Mart ayinda yayinlanmis, Türkiye ve yurtsinda degerlendirilmeye devam etmektedir.

Reem Np bünyesinde Yeme Bozukluklarından özellikle Obezite ile ilgili çalışmalarına Sağlıklı Beslenme Uzmanı-Diyetisyen Sezen Çetinkaya ile devam etmekte bu konuda multidisiplinel bir anlayışla hastalara en etkin şekilde yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Erken çocuklukluk yılları yaşantıları özellikli olarak ilgilendiği alanların başında gelmektedir. Geçmiş yaşantılardan yola çıkarak değişim hedefli kısa süreli kişisel gelişim programları hazırlamaktadır. .

9 – 14 Yaş erken ergenlik dönemi üzerine sosyal sorumluluk projeleri organize etmekte, çesitli okullarda döneme özgü problemleri anlatmakta ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

REEM NP bünyesinde Nöropsikolojik testlerin uygulanması ve değerlendirilmesinin yanısıra ilgili testlerin “TMS Tedavisinin Yaygın Anksiyete Bozukluklarına Etkisi” ve “TMS Tedavisinin Demans Üzerine Etkisi” konulu çalışmalarına Dr. Mehmet Yavuz ile devam etmektedir.

24 Tv’de yayınlanan Ne Yapmalı isimli psikoloji programının, meslektaşları Psk. Dr. Feyza Bayraktar ve Uzm. Psk. Gülşah Pınaroğlu ile birlikte, modaratör ve uzmanlarındandır.

Mesleki Uzmanlıklar;

-Bilişsel-Davranışçı Terapi

-EMDR Terapi

*Travma

*Fobiler

*Özel Öğrenme Güçlüğü

*Bağlanma Sorunları

*Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

*Performans Arttırma

*Psikosomatik Bozukluklar

*Davranış Bozuklukları

-Yaygın Anksiyete Bozuklukları

*Panik Bozukluk

*Anksiyete Bozukluğu

*Depresyon

*Obsesif Kompulsif Bozukluk

-Sosyal Kaygı – Özgüven – Atılganlık

-Kişilik Bozuklukları

-Yeme Bozuklukları

-Öfke Kontrolü

-Kişilerarası İletişim

-Kişisel Gelişim

-Ergenlik Psikolojisi

-Yaşlılık Psikolojisi

-Çift Ve Aile Terapisi

-Transkranial Manyetik Stimülasyon (Nörolog Dr. Mehmet Yavuz)

-Artikülasyon Bozukluğu Çalışmaları (Prof. Dr. Öget Öktem Tanör)

-Nöropsikolojik Değerlendirme

-MMPI Kişilik Envanteri

-Rorschach Testi

-Semptom Tarama Envanteri(Scl-90)

-Sözel Bellek Süreçleri Testi (SBST)

-Boston Adlandırma Envanteri

-Standardize Mini Mental Testi(Smmt)

-Peabody Testi

Üye Olduğu Dernekler;

-Vefalılar Derneği

-Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

-EMDR Derneği

-Panik Yok

Yorum Bırakın →